بهترین زمان مراجعه به تشریفات و خدمات مجالس و برگزاری مراسم عروسی؟

یکی از سؤال‌هایی که عروس و دامادها در انتخاب فصل برگزاری عروسی خود ‌می‌پرسند این است که کی و چه فصلی را برای این کار در نظر بگیرند. شش ماه اول سال یعنی بهار و تابستان کار تالارها و باغ‌ها و تشریفات مجالس رونق بیشتری دارد و به‌طبع گران‌تر از شش ماه دوم سال است. تشریفات مجالس عروسی در فصل زمستان ارزان‌تر است. کمتر عروس و دامادی این فصل را برای عروسی انتخاب می‌کنند. ولی می‌توانید با رعایت یک سری نکات و با توجه به اینکه هزینه کمتری قرار است بدهید، مراسم خود را در یک شب برفی رومانتیک برگزار کنید. یکی از چیزهایی که رفت و آمدها و کارها را دچار مشکل می‌کند بارش برف و باران در این فصل است.

برای برگزاری مراسم عروسی از شش ماه قبل به تشریفات عروسی و خدمات مجالس مراجعه کنید، چون باید جای خود را رزرو کنید. این طور نیست که امروز قصد گرفتن عروسی داشته باشید و هر زمان اراده کنید بتوانید در هر جایی مراسم خود را برگزار کنید. انتخاب باغ عروسی در تهران، باغ عروسی ارزان، سالن عروسی و یا تالار زمان بر است، همچنین برای داشتن بهترین انتخاب بهترین تشریفات عروسی در تهران، بهترین مراسم عروسی و بهترین باغ عروسی نیاز به یک مشاور و همراه دارید که در انتخاب آن باید نهایت دقت را به کار گیرید.

تشریفات ملل

نکاتی برای تعیین تاریخ عروسی

تعیین تاریخ عروسی بسیار مهم است. نخستین چیز برای تعیین این تاریخ یک تقویم ساده است که شما را در انتخاب روز مناسب یاری می‌رساند.

برای اینکه همه چیز با حوصله و سر وقت انجام شود، دست‌کم به شش ماه زمان نیاز دارید. خانواده‌های ایرانی اعیاد مذهبی را برای برگزاری مراسم عروسی خوش یمن می‌دانند. البته یکی از مزایای آن این است که در روز تعطیل خواهد بود و مهمانان همه در مراسم حضور خواهند داشت و این مورد را هم باید مد نظر داشته باشید که احتمالاً هزینه بیشتری را مجبور باشید در ایام خاص برای اجاره تالار و باغ پرداخت کنید. تشریفات و خدمات مجالس در این روزها سرشان شلوغ است و ممکن است همین امر باعث شود که نتوانند آن طور که باید به شما خدمات لازم را ارائه دهند.

اگر با یک روز خاص خاطره داشته باشید، برای ماندگارتر شدن آن می‌توانید آن را برای تاریخ عروسی خود انتخاب کنید. اینکه فاصله بین عقد و عروسی چقدر باشد، برای برخی از خانواده‌ها به‌ویژه خانواده‌های سنتی‌تر مهم است. تعیین تاریخ عروسی به این مسائل فرهنگی نیز بستگی دارد.

اگر قرار است مهمانان شما از راه دور مثلاً شهرستان به عروسی شما بیایند، آسایش و راحتی آنها را مد نظر داشته باشید. تعطیلات رسمی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند. بهترین حالت چند روز تعطیلی پشت هم است که حتی افرادی که بچه مدرسه‌ای دارند بتوانند در شادی شما شریک شوند. از طرفی انتخاب فصل زمستان رفت و آمد این افراد را سخت می‌کند.

نه تنها اجاره تالار ممکن است در روزهای تعطیل و اعیاد مذهبی بیشتر باشد، دیگر هزینه‌ها مانند فیلم‌برداری و عکاسی و گل آرایی ماشین و دیگر کارهایی که در آن روز انجام می‌دهید متفاوت خواهد بود. در کل، اگر می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی داشته باشید، قید روزهای خاص را بزنید. برگزاری مراسم عروسی در یكی از ایام وسط هفته صرفه‌جویی اساسی در هزینه‌ها در بر خواهد داشت.

نکته مهم دیگری که باید مد نظر داشته باشید این است که عروسی شما با دیگر افراد فامیل تداخلی نداشته باشد. مخصوصاً در مواردی که قرار باشد اقوام شما از راه دور برای عروسی شما بیایند و فردای همان روز مجبور باشند خود را با عجله به مراسم عروسی زوج دیگری از فامیل برسانند. تاریخ عروسی خود را پس از تثبیت به همه اعلام کنید تا دیگران هم در تعیین تاریخ مراسم خود آن را در نظر داشته باشند..

تشریفات ملل این اطمینان را به شما می دهد تا بهترین شب زندگیتان با در بهترین باغ های شرق، غرب و شمال تهران و در بهترین های باغ عروسی در گرمدره برگزار نماید.

گردآوری: تشریفات عروسی ملل

دیگر مقالات

قیمت تشریفات عروسی بر چه اساسی تعیین می‌شود؟
برگزاری مراسم عروسی خوب ریزه کاری های زیادی دارد که بسیاری از ما از همه آن‌‌ها آگاه نیستیم. به همین دلیل لازم است تا چند ماه پیش از برگزاری مراسم عروسی برنامه ریزی ها و امکان سنجی های لازم برای این کار صورت بگیرد
ادامه مطلب
تشریفات عروسی و هزینه برگزاری مراسم عروسی
اولین و مهم‌ترین هزینه برای برگزاری مراسم عروسی سالن و باغ عروسی است که قرار است مراسم در آن گرفته شود. قیمت تالارهای عروسی متفاوت هستند و بسته به اینکه در کدام محله تهران قرار داشته باشند از 10 میلیون تومان شروع می‌شوند و بسته به خدمات و امکاناتشان این مبلغ به چند برابر می‌رسد.
ادامه مطلب
نکات اولیه برگزاری مراسم عروسی که باید به آن توجه کرد؟
در زمان مراسم عروسی آنقدر که عروس و داماد نگران هستند و استرس دارند، ممکن است نکاتی را فراموش کنند، برای اینکه این اتفاق نیفتد و همه چیز تحت مدیریت و مرتب باشد
ادامه مطلب
خدمات و تشریفات مجالس و باغ عروسی
یکی از کارهایی که امروزه برای عروسی ها از پیش برنامه ریزی می کنند تشریفات عروسی و خدمات مجالس و انتخاب باغ عروسی است.در این متن به خدمات مجالس وبرگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی می پردازیم
ادامه مطلب