تشریفات عروسی چه خدماتی را در جشن نامزدی ارائه می‌دهند؟

جشن نامزدی یکی از مراسم پیش از مراسم عروسی است که نوع و شکل آن در سراسر دنیا و بین اقوام متفاوت است. نامزدی شروع رسمی شدن یک رابطه را در خانواده اعلام می‌کند و از این منظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

همان طور که گفته شد، شکل برگزاری مراسم نامزدی بین اقوام مختلف آداب و رسوم متفاوتی دارد و هر قوم و ملیتی با توجه به ارزش‌ و هویت خود اقدام به برگزاری این مراسم می‌کند. در بین برخی از اقوام و ملل حتی لباس‌‌های خاصی نیاز است تا این مراسم به صورت تمام و کمال برگزار شود.

در بین ایرانیان رسوم مختلفی برای برگزاری مجالس عروسی وجود دارد. در میان بسیاری از اقوام ایرانی برگزاری مراسم نامزدی بر عهده خانواده عروس است و خانواده داماد با گل و شیرینی به میهمانی می‌روند. در بین برخی دیگر از اقوام این مراسم به صورت اشتراکی میان عروس و داماد برگزار می‌شود. این دسته از توافقات باید پیش از اقدام برای برگزاری مراسم های مختلف بین خانواده عروس و داماد صورت بگیرد تا مشکلاتی از این بابت در زمان برگزاری مراسم نامزدی پیش نیاید.

برگزاری جشن نامزدی-تشریفات ملل

مراسم نامزدی

برگزاری یک مراسم نامزدی خوب و به یادماندنی نیازمند یک برنامه ریزی دقیق است. برای این کار ابتدا باید بودجه خود را در نظر بگیرید. تعیین بودجه برگزاری این مراسم به شما کمک می‌کند تا مسیر کار خود را به روشنی تعیین کنید.

مسئله دوم تهیه لیست خدمات مورد نظر شما است. این لیست به شما کمک می‌‌کند تا بدانید چه کارهایی در اولویت شما برای برگزاری مراسم نامزدی است. بدین ترتیب، می‌توانید کارهای اضافه و آن دسته از خدماتی که با بودجه شما هماهنگ نیستند از لیست خارج نمایید.

گرفتن مشاوره از مؤسسات خدمات مجالس در زمینه برگزاری مراسم نامزدی محاسن بسیاری دارد. این مجموعه ها به دلیل داشتن تجربیات زیاد در این امور و مجهز بودن به امکانات برگزاری یک میهمانی خوب و باکیفیت در مجموع توان بالایی برای مدیریت مجالس مهم برای افراد دارند.

اولین مسئله در برگزاری مراسم عروسی آماده سازی لیست میهمانان است. این کار در تعیین باغ عروسی و نحوه خدمات رسانی به حضار مراسم کمک زیادی می‌کند. مورد بعدی نوع و نحوه پذیرایی است. این قسمت باید به شایستگی انجام شود تا در نهایت میهمانان با رضایت خاطر از مجلس نامزدی شما به خانه های خود بروند. میزان بودجه با نوع و نحوه پذیرایی ارتباط مستقیم دارد. مراسم نامزدی از مجلس عروسی تعداد میهمانان کمتری دارد و اغلب از بستگان و دوستان بسیار نزدیک تشکیل می شود. می توان در برگزاری مراسم نامزدی ساده تر عمل کرد، اما در نهایت این موضوع به سلیقه و تمکن مالی خانواده ها بستگی دارد. گاهی حتی ممکن است نامزدی به اندازه عروسی مفصل باشد.

حجم گل آرایی در مراسم نامزدی بهتر است کم باشد، این خود به آراستگی فضا می افزاید. با این کار صمیمیت مراسم نیز افزایش می یابد. استفاده از تم های زیبا از مواردی است که اخیراً مد شده است. برای یافتن تم و رنگ مناسب برای دیزاین باغ و یا تالار محل برگزاری مراسم نامزدی خود بهتر است با یک مؤسسه تشریفات مشاوره نمایید.

در جشن نامزدی بهتر است از موسیقی زنده استفاده کنید، زیرا خانواده های عروس و داماد برای اولین بار است در کنار هم در یک مراسم شرکت می کنند و این نوع از موسیقی به گرما بخشیدن به فضا کمک می کند.

جزئیات زیادی برای برگزاری مراسم نامزدی وجود دارد که عروس و داماد باید با توجه به بودجه و سلیقه خود آنها را انتخاب کنند. مؤسسات تشریفاتی در انتخاب و فراهم آوردن این امکانات کمک زیادی به عروس و دامادها می کنند.

مؤسسه تشریفات ملل یکی از مجموعه های تشریفاتی خوش آوازه در پایتخت است. این مؤسسه با سال‌ها تجربه مفید در زمینه برگزاری بهترین و مهم‌ترین میهمانی‌ها و مجالس مردم، شب‌ها و روزهای خاطره انگیزی برای آن‌ها خلق می‌کند. کادر مجرب مؤسسه تشریفات ملل  رؤیاهای شما در شب نامزدیتان را به حقیقت پیوند می‌زند 

گرد آوری : تشریفات عروسی ملل

دیگر مقالات

برگزاری مراسم باشکوه
در پیچ و خم های زندگی و فراز و نشیب های آن بعضی از روزها را باید متفاوت تر از دیگر روزها گذراند، که با استفاده از تشریفات مجالس می توان خاطره و لحظات بهتری از این روز و لحظات به یادماندنی آن ثبت و ضبط کرد
ادامه مطلب
باغ عروسی و سالن یا خدمات مجالس؟ اول به سراغ کدام برویم؟
در فرآیند انجام تشریفات مجالس عروسی و برگزاری این مراسم باید با مؤسسات خدماتی زیادی در این زمینه ارتباط برقرار کرد تا نهایتاً به آن چیزی که دلخواه ماست دست پیدا کنیم. اما اول به سراغ کدام یک برویم؟
ادامه مطلب
باغ و تالار خود را از میان لوکس ترین ها انتخاب کنیم
برای برگزیدن یک باغ و تالار لوکس بهتر است به نکات مهمی توجه کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم
ادامه مطلب
انواع دسته گل عروس مدل 2019
انواع دسته گل عروس مدل 2019 می تواند با توجه به انتخاب و سلایق گوناگون به طرز متفاوتی ساخته شود. انتخاب رنگ و مدل انواع دسته گل عروس مدل 2019 بسیار مهم است
ادامه مطلب