خدمات و تشریفات مجالس و باغ عروسی

یکی از کارهایی که امروزه برای عروسی ها از پیش برنامه ریزی می کنند تشریفات عروسی و خدمات مجالس و انتخاب باغ عروسی است.در این متن به خدمات مجالس و برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی می پردازیم

سنت عروسی در ایران

سنت عروسی در ایران

از زمان قدیم تا به امروز ازدواج زوجین با برگزاری مراسمی به نام عروسی همراه بوده است. این مراسم به بهانه شادی برای تازه عروس و داماد و شروع زندگی مشترک برپا می‌شود. امروزه این مراسم با خدمات مجلس همراه است و کمی این سنت دچار تغییر شده است. اما آنچه یکسان مانده برپایی مراسمی برای شادی و همراهی آشنایان و خانواده‌ها با شادی عروس و داماد می‌باشد.

پوشیدن لباس سفید عروس و آراستن خود, پذیرایی از مهمانان از جمله این رسوم می‌باشد. مراسمی از قبیل حنابندان,بله برون,نامزدی و خواستگاری از جمله مراسمی هستند که قبل از عروسی برگزار می شوند. مراسم عروسی شبی که قرار است عروس و داماد زندگی مشترک شان را شروع کنند برگزار می شود و همه آنان را در این شادی همراهی می کنند. امروزه فیلمبرداری و گرفتن یک کلیپ عروسی به عنوان یادگاری,ماشین عروس که با گل تزیین شده است,باغ عروسی در داخل و خارج شهر و پذیرایی مفصل از مهمانان از جمله این تشریفات می باشند.

خدمات و تشریفات مجالس و باغ عروسی

تشریفات عروسی

امروزه تشریفات نقش مؤثری در مراسم عروسی زوجین دارد. باغ عروسی, غذاهای اصلی و فینگرفود و تنوع آن‌ها, لباس عروس, موسیقی زنده, پذیرایی و... همگی بخشی از این تشریفات می‌باشند. طبیعتاً عروس و داماد با حجم زیادی از کار و استرس نمی‌توانند همگی این تشریفات را به‌تنهایی فراهم کنند. بنابراین مراکز تدارکات مراسم عروسی شروع به کارکردند تا با برگزاری مراسم و تشریفات لازم به این امر کمک کنند.

امروزه تشریفات و مراکز خدماتی متفاوتی در بازار شروع به کارکرده اند که زوج‌ها می‌توانند برحسب سلیقه و هزینه‌ای که می‌خواهند بپردازند یکی از آن‌ها را انتخاب کنند تا آن‌ها را در این کار یاری کنند.برخی از آن ها علاوه بر کارهایی که در بالاتر گفته شد فیلمبردار و عکاس و باغ مناسب برای این کار را به زوجین معرفی می کنند.

تشریفات عروسی

باغ عروسی

نکاتی که باید در انتخاب باغ عروسی حتماً در نظر بگیرید به شرح زیر می‌باشد:

اگر می‌خواهید مراسم عقد و عروسی را هم‌زمان برگزار کنید بهتر است که هر دو در یک مکان و باغ عروسی برگزار شود تا از مشکلاتی مانند ترافیک و از بین رفتن زمان پرهیز شود. همچنین اگر می‌خواهید این مراسم را در فصل تابستان و یا زمستان برگزار کنید باید در باغ عروسی وسایل گرمایشی و سرمایشی مناسبی تهیه‌ شده باشد.

به‌تناسب تعداد نفراتی که می‌خواهید دعوت کنید باغ عروسی را انتخاب کنید تا مشکلی در ظرفیت جا و پذیرایی پیش نیاید. تدارک دیدن و در نظر گرفتن مکانی مناسب برای خودروهای مهمانان نیز بسیار مهم و پراهمیت می‌باشد. در نظر گرفتن منوی غذایی متفاوت که چندین طبع غذایی را در بربگیرد و همچنین سرو چندین نوع آب‌میوه در فصل گرما و نسکافه, چای و شیرکاکائو در فصل سرما از نکات مهم در برگزاری مراسم باغ عروسی می‌باشد.

برای دسر نیز نیاز به هزینه زیادی نیست زیرا کیک عروسی‌تان می‌تواند بهترین دسر برای این مراسم در باغ عروسی باشد. در سرو غذا نیز گرم بودن غذاها مخصوصاً در باغ عروسی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. باید توجه داشته باشید که در بیشتر اوقات خرید میوه ها و شیرینی ها بر عهده خود عروس و داماد می باشد. از این جهت یکی از اقوام این اقلام را تهیه کرده و همان روز صبح به باغ عروسی تحویل می دهد تا آن ها را برای جشن آماده کنند.

موقعیت مکانی باغ عروسی

باغ هایی در داخل شهر تهران و همچنین اطراف آن وجود دارند که شما می توانید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید. با توجه به نوع مهمانی,مکان آرایشگاه عروس و ترافیک خیابان ها و دوری و نزدیکی مسیر شما می توانید باغ مورد نظرتان را انتخاب کنید. در فصل گرما حتما حشرات را در نظر بگیرید و راهکاری برای آن پیدا کنید تا خاطره ی بدی برای مهمانان باقی نماند.

همچنین در نظر گرفتن مکانی که صدای موسیقی موجب سلب آسایش ساکنین اطراف نشود بسیار مهم می باشد. طبیعتا شما نمی توانید همه ی این باغ های عروسی را بشناسید و به تمام آن ها سر بزنید بنابراین سالن های تشریفات عروسی با بستن قرارداد با این باغ ها شما را در این کار و انتخاب یاری می کنند.

قیمت باغ های عروسی

قیمت باغ های عروسی

طبیعتا هزینه های مراسم های قبل عروسی و همچنین تهیه مسکن و دیگر هزینه ها به قدری زیاد است که هر عروس و دامادی نگران هزینه های مراسم عروسی خود هستند. حداقل هزینه های تالار عروسی به همراه پذیرایی از مهمانان در حدود 20-50 هزار تومان به ازای هر نفر و در تالارهای لوکس تر 80-150 هزار تومان به ازای هر نفر می باشد.

باید در نظر داشت که در کنار این هزینه ها پرداخت هزینه های دیگری مانند فیلمبرداری,موسیقی زنده و گل آرایی و دیگر موارد را باید در نظر گرفت. هزینه های تالارها و باغ ها در آخر هفته ها و ایام تعطیل و یا اعیاد بیشتر از اوایل و اواسط هفته می باشد اما باید در نظر گرفت که در چه زمانی میهمانان راحت تر می توانند در این مراسم عروسی شرکت کنند و مشکلی برای آنان ایجاد نشود. با در نظر گرفتن تمامی شرایط انتخابی مناسب با هزینه های مناسب داشته باشید.

گرد آوری :تشریفات مجالس ملل

دیگر مقالات

ویژگی یک کارت عروسی مناسب
برگزاری جشن نامزدی و عروسی یکی از مبارک‌ترین مراسمی است که قدمت آن به سال‌ها پیش بازمی‌گردد. این مراسم که از دسته جشن‌های تشریفاتی به‌حساب می اید با حضور بزرگان خانواده عروس و داماد و سایر دوستان برگزار می‌گردد.
ادامه مطلب
انتخاب تشریفات عروسی ارزان برای برگزاری مجالس
برگزاری مجالس برای دختر و پسری که می خواهند به خانه بخت بروند نیاز به برنامه ریزی دارد. مراسم عروسی هم این روزها برای خود انواع و اقسامی دارد.
ادامه مطلب
تشریفات عروسی علاوه بر خدمات مجالس در چه مواردی می‌توانند راهنمای عروس و داماد باشند؟
مؤسسات تشریفات عروسی و خدمات مجالس چند سالی است که در ایران شروع به کار کرده‌اند. عروس و دامادها برای اینکه بتوانند شبی به یاد ماندنی برای خود، خانواده‌ها و مهمانانشان رقم بزنند، دوست دارند بهترین پذیرایی را از همه داشته باشند.
ادامه مطلب
اجاره کالسکه عروسی در تهران
کالسکه عروس به عنوان مرکب عروس و داماد در شب عروسی از عناصر مهمی است که همیشه تمام عروس و دامادها را دچار چالش می‌کرده است.
ادامه مطلب