راه و روش داشتن بهترین ساقدوش در مراسم عروسی
1398/04/12 | تعداد نظرات :0
راه و روش داشتن بهترین ساقدوش در مراسم عروسی

مشخصات بهترین ساقدوش در مراسم عروسی

ساقدوش عروسی دوستان و یا نزدیکان عروس و داماد هستند که با ظاهری تقریبا یکدست در مراسم عروسی دوست خود حضور پیدا می کنند و آنها را در طی جشن همراهی می کنند. احتمالا شما هم از خودتان پرسیده اید که مبنای انتخاب تعداد ساقدوش عروسی بر چه چیزی استوار است. در این مقاله سعی داریم در این رابطه صحبت کنیم.

رمز و راز داشتن بهترین ساقدوش عروسی

جالب است بدانید که در قدیم الایام در مراسم عروسی به ازای هر 40 مهمان یک زوج ساقدوش عروسی ، عروس و داماد را همراهی می کرد اما امروزه با بزرگ شدن مراسم عروسی و افزایش مهمانان مراسم عروسی نمی توان به ازای هر 40 نفر یک زوج در نظر گرفت چرا که معمولا بالای 200، 300 نفر مهمان در عروسی شرکت می کنند و یافتن این همه ساقدوش به سادگی امکان پذیر نیست. شما می توانید بین 3 تا 4 جفت ساقدوش عروسی داشته باشید. برای این کار حتما از قبل به دوستان خود یا اعضای جوان فامیل و آشنایان پیشنهاد دهید چون پروسه هماهنگی ساقدوش ها، یک دستی ظاهر آنها و حضور در مراسم عروسی زمان بر و نیازمند دقت و تمرین است. ساقدوش ها زیبایی جشن را چند برابر می کنند و مراسم عروسی را به خاطره ای به یادماندنی تبدیل می کنند.

مدل و سفارش لباس ساقدوش عروس و داماد 

مدل یا استایل ساقدوش های خود را می توانید با سرچ عبارت Bridesmaids  و یا Bridesmaid man انتخاب کنید و انواع مدل لباس ساقدوش های عروس و داماد را ببینید. همچنین ژورنال هایی وجود دارند که در این مورد می توانند راهگشا باشند. معمولا تهیه لباس ساقدوش ها با عروس و داماد است. اگر وضع مالی خوبی دارید و می توانید لباسی یکدست برای ساقدوش های خود تهیه کنید می توانید هزینه آنها را بپردازید. عرف ساقدوش عروسی داشتن، اینگونه ایجاب می کند. تهیه کفش و لباس و احتمالا آرایشگاه ( مدل موی ساقدوش ها عموما یکسان است) و بر عهده شما خواهد بود. اما اگر برای شما سخت است که هزینه لباس ساقدوش عروسی را بپردازید می توانید یک رنگ را تعیین کنید و به آنها بگویید لباس های خود را تنها به آن رنگ تهیه کنند. 

مدل لباس های ساقدوش عروس و داماد

وظایف ساقدوش ها در مراسم عروسی 

حضور ساقدوش عروسی در جشن مراسم عروسی زیبایی و هیجان جشن را چندین و چند برابر می کند و به آن جلوه خاص و بی نظیری می بخشد. با این حال ساقدوش عروسی  در کنار جلوه بخشیدن به مجلس عروسی وظایفی هم دارند. بهتر است ساقدوش ها قبل از اینکه عروس و داماد برای مراسم عروسی آماده شوند، پیش آنها بروند و در کنار آنها حاضر باشند. حتی اگر ساقدوش عروسی در آماده کردن عروس و داماد نقشی هم نداشته باشد، حضور او مایه اطمینان قلبی و دلگرمی برای عروس و داماد است. ساقدوش عروسی نباید لبخند را در مراسم عروسی فراموش کند یا قیافه ای درهم و عبوس داشته باشد.    

از دیگر ویژگی های . راه و روش داشتن بهترین ساقدوش در مراسم عروسی می توان به داشتن آرامش و خوش رویی و اطمینان دادن به خانواده های عروس و داماد از وظایف نانوشته اما مهم و تاثیرگذار ساقدوش ها در شب عروسی، اشاره کرد. وظایف ساقدوش ها در همه مراسم ها یکسان نیست. بعضی وظایف ساقدوش ها بستگی به خواسته عروس یا داماد دارد و بهتر است کارها طبق نظر و عقیده عروس و داماد انجام شود. یک شب که بیشتر نیست! مثلا ممکن است عروس  و داماد بخواهند ساقدوش ها عکس شاسی آنها را نگه دارند یا مراقب وسایل آنها باشند یا در مورد خاصی کمک کنند. ممکن است بخواهند از قبل رقصی را پیش ببرند یا چیزی را تمرین کنند. در عین حال حرکات و رفتار ساقدوش های عروس و داماد باید مطمئن، سنگین و متین و با آرامش باشد. آنها نباید باعث استرس یا سردرگمی بشوند و اتفاقا باید با آرامش فضا را مدیریت کنند و عروس و داماد را طی جشن همراهی کنند. ساقدوش عروسی با تمام متانت قطعا سهمی عظیم در برپایی شور و نشاط و هیجان مراسم عروسی برای بهترین شب عمر دوستان خود دارند. آنها گرمی مجلس را حفظ می کنند و حواسشان به عروس و داماد هست. آنها ممکن است رقصی دسته جمعی یا انفرادی تدارک ببینند یا سورپرایزی غافلگیر کننده برای عروس و داماد داشته باشند.

وظایف ساقدوش ها در مراسم عروسی

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی