برگزاری مراسم در فضای باز چه ویژگی هایی دارد
1398/05/19 | تعداد نظرات :0
برگزاری مراسم در فضای باز چه ویژگی هایی دارد

برگزاری مراسم در فضای باز در چه مواقعی بهتر از سالن خواهد بود

امروزه برای برگزاری مراسمات مختلف، سالن هایی را برای پذیرایی مهمانان تدارک دیده اند که هر یک با عرضه خدمات مختلف کار میزبان را خیلی راحت کرده اند. برگزاری مراسم در فضای باز یا بسته بنا به درخواست مشتری و شرایط فصلی صورت می گیرد. ما در این مقاله تلاش داریم برخی از تفاوت های این دو سالن و بهترین زمان برگزاری مراسم در باغ را برای شما خوانندگان عزیز شرح دهیم؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید.

برگزاری مراسم در فضای باز

برگزاری مراسم در فضای باز ( باغسراها ) 

بدون شک برگزاری مراسم در فضای باز علاوه بر جذابیت مراسم بسیار بر روحیه مهمانان نیز تاثیر گذاشته و آن ها اوقات خوش و راحت را در طول برگزاری مراسم سپری خواهند کرد. این باغسراها همانطور که گفته شد ممکن است از تالار یا فضایی بسته نیز در صورت سرد شدن هوا برخودار باشند که بنا به در خواست مشتری و شرایط آب و هوایی با پرداخت یک هزینه اضافی جهت استفاده از سیستم گرمایشی ادامه مراسم در فضای بسته برگزار شود. هزینه اجاره باغ عروسی برای برگزاری مراسم نسبت به تالار بیشتر خواهد بود؛ چراکه در کنار خدماتی نظیر سرویس بهداشتی، اتاق پرو، جایگاه رقص ، جایگاه عقد عروس و داماد که درست همانند تالار است اما باغسراها به دلیل وجود درختان، گلکاری، آب و فواره ، نورپردازی محیط و ... از جذابیت و زیبایی دو چندان برخوردار بوده و همچنین هزینه بیشتری را شامل می شود.

باغ عروسی

این فضاها معمولا برای برگزاری مراسمات در بیرون از شهر قرار گرفته و مسافت طولانی آن نسبت به شهر ممکن است مشکلاتی نظیر سردرگمی در پیدا کردن آدرس، ترافیک و ... را برای حضور به موقع مهمانان ایجاد کند. همچنین برگزاری مراسم در فضای باز برای فصل بهار و تابستان که هوا بسیار مناسب بوده و امکان بارش باران و برف در آن به حداقل میزان خود می رسد؛ مناسب هستند. 

نکاتی مهم در برگزاری مراسم در باغ یا تالار

انتخاب و اجاره محیطی مناسب برای برگزاری مراسمات نیازمند توجه به چند نکته مهم و اساسی است که ما آن را برای شما بیان خواهیم کرد؛ لذا اگر قصد انتخاب سالنی باز یا بسته را برای مراسم خود دارید حتما به این نکات توجه داشته باشید:

عروسی در فضای باز

  • توجه به بودجه خود و انتخاب یک سالن مناسب
  • توجه به فصل و امکان بارش باران، برف و سردی هوا
  • توجه به فاصله و مسافت تا شهر برای حضور به موقع مهمانان و پیشگیری از وضعیت ترافیک، نبودن وسیله، سردرگمی در پیدا کردن محل
  • توجه به فضای پارکینگ مناسب برای ماشین مهمانان
  • توجه به خدمات مختلف تالار از جمله پذیرایی ( دسر، غذا، نوشیدنی ) مناسب،
  • توجه به سیستم صوت و گروه موسیقی مناسب
  • توجه به هزینه ورودی به ازای دعوت هر مهمان
  • مجزا بودن سالن و فضای باز زنان و مردان 

مراسم در باغ

برگزاری مراسم در فضای باز در چه مواقعی بهتر از سالن خواهد بود؟

اگرچه برگزاری مراسم در فضاهای بسته ای مانند تالار خیلی مقرون به صرفه تر از فضای باز است و می توان برای اجرای صحیح و به موقع برنامه ها از جمله خدمت رسانی به مهمانان برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق تری انجام داد؛  اما مراسماتی که در فضای باز برگزار می شوند به دلیل قرار گیری عناصر طبیعی و مصنوعی در کنار هم به شکوه و جلال مراسم شما خواهد افزود. بنابراین اگر شرایط مالی شما مناسب است و قصد دارید مراسمی و خاطره ای به یاد ماندنی در ذهن مهمانانتان ثبت کنید حتما برای رزرو باغ مطلوب خود اقدام کنید. فضای دلنشین و صمیمی این محیط ها در کنار طبیعت همیشه سرسبز و رنگارنگ با پخش موسیقی بسیار باشکوه است.

همچنین اگر تعداد مهمانانتان خیلی زیاد است بهتر است که به فکر برگزاری مراسم در فضای بزرگتری باشید؛ فضای باز مانند باغ که در آن جریان هوا وجود دارد، مانع از ایجاد گرما بخاطر حضور تعداد زیاد مهمانان خواهد شد. همچنین باغ ها از آن جهت که فضایی بیشتری را برای پذیرایی در اختیار میزبان و خدمه باغ قرار می دهند بسیار سرعت العمل آن ها را بیشتر خواهد کرد. لازم به ذکر است که بهترین ساعات برای برگزاری چنین مراسماتی در بین عصر تا نیمه شب است چرا که در غیر این صورت آفتاب و گرمای ظهر باعث ناراحتی و رنجش مهمانان خواهد شد. 

باغ عروسی

بهترین زمان برگزاری مراسم در باغ

در کنار توجه به شرایط مالی باید برای برگزاری چنین مراسماتی در فضای بازی مانند یک باغ به شرایط آب و هوایی نیز دقت کرد. فصل بهار و تابستان بخاطر آب و هوای مناسب بهترین زمان برای برگزاری مراسم در فضای باز است اما اگر حتی یک درصد احتمال بارندگی مخصوصا در فصل بهار وجود دارد بهتر است به فکر چاره ای برای حل این مشکل باشید. معمولا باغ هایی که از فضاهای سرپوشیده نیز برخوردار هستند کمک بزرگی به میزبان برای ادامه مراسم خود خواهد کرد. فصل پاییز و زمستان بخاطر سرد شدن هوا و سختی بیشتر کاز برای تشریفات مراسم معمولا برای چنین مراسماتی توصیه نمی شوند.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
خدمات مجالس باغ عروسی برگزاری مراسم عروسی تشریفات عروسی خدمات مجالس عروسی تزئینات باغ عروسی تشریفات مجالس کیک عروسی تشریفات مجالس عروسی مراسم عروسی بهترین تشریفات مجالس سفره عقد تشریفات مجالس ملل ماشین عروس جشن نامزدی برگزاری مجالس تشریفات عروسی ارزان باغ و سالن عروسی اجاره باغ عروسی انتخاب باغ عروسی کندی بار بهترین تشریفات عروسی تهران انتخاب آرایشگاه عروس تاج عروس جشن تولد برگزاری تولد برگزاری جشن ها برگزاری جشن عروسی آرایش عروس خدمات عروسی شمع آرایی باغ عروسی عقد مراسم عجیب برگزاری مراسم حنابندان قیمت خدمات مجالس فیلمبرداری عروسی عکاسی عروسی جواهرات عروس تشریفات مراسم عروسی برگزاری عروسی آرایشگاه داماد خدمات ویژه داماد آداب و رسوم عروسی پذیرایی لوکس پذیرایی ویژه عروسی مسلمانان عروسی اسلامی بایدها و نبایدهای عروسی سنت های قدیمی عروسی خدمات ویژه در مراسم عروسی برگزاری مراسم عروسی لاکچری تشریفات پذیرایی در باغ خدمات ویژه عروس و داماد بهترین تم تولد گل آرایی تولد
آخرین پست ها
تبلیغات متنی