آیا چیدمان سفره عقد در فضای باز کار درستی است
1398/05/22 | تعداد نظرات :0
آیا چیدمان سفره عقد در فضای باز کار درستی است

سفره عقد در فضای باز

یکی از مهمترین بخش های عروسی چیدمان سفره عقد می باشد که امروزه در فصل تابستان اغلب عروس و دامادها خواهان چیدمان سفره عقد در فضای باز چون باغ ها می باشند که این نوع چیدمان ملزم به تخصص، تبحر و دانش کافی در خصوص چیدمان و استفاده از وسایل می باشد. متخصصان حوزه چیدمان سفره عقد از نور و بازتاب آن جهت زیبایی بیشتر سفره عقد استفاده می کنند بدین خاطر در چیدمان سفره عقد در فضای باز نحوه کار کردن با نور و استفاده از نورپردازی در مقایسه با فضای بسته به مراتب مشکل می باشد. 

مهمترین وسایل در چیدمان سفر عقد در فضای باز و بسته

به صورت کلی چیدمان سفره عقد در فضای بسته و یا فضای باز نیازمند یک سری وسایل می باشد که هر کدام در جایگاه خود معنا و مفهوم به خصوصی دارد. البته شایان ذکر می باشد گاهی در فضای باز به دلیل شرایط آب و هوایی مجبور به تغییر در نحوه استفاده برخی از وسایل می شوید.

 • قرآن: جهت راهنمایی عروس و داماد در مسیر زندگی
 • آینه: استفاده آینه جهت مشاهده چهره داماد توسط عروس خانم در حین بله گفتن می باشد.
 • حلقه: نماد عشق و پایبندی عروس و داماد در زندگی مشترک می باشد.
 • شمعدان: نماد نور و روشنایی در بر زندگی عروس و داماد می باشد.
 • نان و پنیر و سبزی: جهت افزایش برکت و رزق و روزی استفاده می شود.
 • بادام و گردو: نماد ثروت و برکت می باشد.
 • عسل: برای شیرین کام شدن عروس و داماد

وسایل نامبرده از دیرباز تا به امروزه در چیدمان سفره عقد به کار گرفته می شود.

آیا محیط بر نوع چیدمان سفره عقد در فضای باز تاثیرگذار می باشد؟

بله. در صورتی که مجلس در محیط باز چون باغ عروسی برگزار شود چیدمان سفره عقد در فضای باز در مقایسه با فضای بسته سخت تر انجام می شود و دیزاینر ها مدت زمان بیشتری را برای چیدمان نیاز دارند. آنها اغلب با استفاده از تور سعی می کنند اطراف و بالای سفره عقد را تا حدودی بپوشانند تا از ورود گرد و غبار جلوگیری شود علاوه بر آن باید تا زمان شروع مراسم بر روی تمام وسایل پوشش قرار دهند چرا که نان و پنیر و دیگر وسایل موجود در سفره عقد در صورت مجاورت با هوا حالت اولیه خود را از دست می دهند و در نتیجه سفره عقد جلوه زیبای خود را از دست می دهد.

سفره عقد

از چه نوع چیدمان هایی نمی توان در فضای باز استفاده کرد؟

برخی از سفره های عقد فضای بسته چون تالارها طراحی شده اند. در واقع استفاده از آنها در فضای باز چندان زیبا به نظر نمی رسد و علت آن نیاز سفره عقد به نور و نورپردازی می باشد.

 • سفره عقد آینه ای:
  اغلب در تالارهای لوکس و مجلل از این نوع چیدمان سفره عقد برای زیبایی بیشتر و انعکاس طرح سقف بر روی سفره استفاده می شود. در این مدل سطح زیرین سفره آینه و شیشه قرار داده می شود و با استفاده از نورپردازی ها سبب جلوه و زیبایی به سفره عقد می شوند.
 • سفره عقد میوه ای:
  در این مدل از میوه های متنوع جهت زیبایی و تاثیر رنگ های طبیعی در چیدمان سفره عقد استفاده می شود. علت عدم استفاده از چنین طرحی در چیدمان سفره عقد در فضای باز اکسید شدن سریع میوه ها با هوا و از دست دادن زیبایی و حالت طبیعی خود می باشد بدین خاطر اغلب طراحان سفره عقد از این طرح در فضاهای بسته استفاده می کنند.

سفره عقد در فضای باز

عوامل تاثیرگذار در  چیدمان سفره عقد در فضای باز:  

عواملی در چیدمان سفره های عقد در فضای باز تاثیرگذار می باشند بدین خاطر باید ابتدا عوامل را بشناسیم و سپس از آنها برای زیبایی و یا عدم تاثیر در بر هم زدن زیبایی سفره عقد استفاده کرد.

 1. شرایط آب وهوایی
 2. محیط اطراف چیدمان سفره عقد 
 3. استفاده از گل های مناسب
 4. دمای هوا
 5. میزان نور محیط
 6. میزان فضای موجود 

سفره عقد در باغ

یکی از مهمترین بخش های تشریفات عروسی چیدمان سفره عقد می باشد که امروزه در فصل تابستان اغلب عروس و دامادها خواهان چیدمان سفره عقد در فضای باز چون باغ ها می باشند که این نوع چیدمان ملزم تخصص، تبحر و دانش کافی در خصوص چیدمان و استفاده از وسایل می باشد. متخصصان حوزه چیدمان سفره عقد از نور و بازتاب آن جهت زیبایی بیشتر سفره عقد استفاده می کنند بدین خاطر در چیدمان سفره عقد در فضای باز نحوه کار کردن با نور و استفاده از نورپردازی در مقایسه با فضای بسته به مراتب مشکل می باشد. 

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی