رفتار مناسب والدین عروس و داماد در مراسم عروسی
1398/07/02 | تعداد نظرات :1
رفتار مناسب والدین عروس و داماد در مراسم عروسی

رفتار مناسب خانواده عروس و داماد در مراسم عروسی چیست

روز عروسی هر کس از مهم ترین روز های زندگی او است که دیگر تکرار نمی شود. در این روز باید تمام امور به خوبی برگزار شود و هیچ چیز مانع آن نشود. رفتار مناسب والدین عروس و داماد از جمله مواردی است که ممکن است یک عروسی را به خیر و خوشی و شاید هم به شر و بدی تمام کند. در این مقاله ما سعی می کنیم آداب و رفتار مناسب والدین عروس و داماد را بررسی نماییم.با ما همراه باشید.

روز عروسی یک خاطره فراموش نشدنی

برای هر کسی البته روز عروسیش یک روز پر از استرس و دلهره است.  عروس خانم های جوان و دامادها همه در یک دلهره غریب اما شیرین به سر می برند تا این روز برگزاری مراسم عروسی به خوبی و خوشی به پایان رسد. البته این اضطراب فقط برای عروس و داماد نیست. خانواده این دو نیز تمام مدت این استرس را تجربه خواهند کرد که خدای نکرده در این روز اتفاقی مانع این پیوند مبارک نشود. رفتار مناسب والدین عروس و داماد در این روز بسیار مورد توجه طرفین است. هر کدام از طرفین مراسم کوچکترین مسائل را بی احترامی به خود تلقی کرده و ممکن است یک برخورد کوچک به جنجالی بزرگ بینجامد. بیایید سعی کنیم با رفتار مناسب والدین عروس و داماد و تمام اطرافیان خوشی این روز را از نوعروسان و تازه داماد ها نگیریم.

خانواده عروس و داماد

خانواده عروس و داماد

رفتار مناسب والدین عروس و داماد در مراسم عروسی

والدین هر فرد از جمله مهم ترین و تاثیر گذار ترین افراد در زندگی هر کس است. پس این حق والدین است که نگران آینده فرزند خود باشند. از روزهای به خصوصی که این نگرانی ها به اوج خود می رسد روز عروسی فرزند است. در این روز والدین داماد و عروس هر کدام به نوبه خود دل نگرانی ها و دل مشغولی هایی دارند که البته حقم دارند. و در این روز پر استرس و نگرانی هر سخن و کلامی و لو کوچک و ناچیز ممکن است خشم هر طرف را برانگیزد و ماجرا را به بلوا و هیاهو ختم کند. رفتار مناسب والدین عروس و داماد در این روز زیر ذره بین طرف مقابل است. پس بهتر است که هر کدام با ادب و احترام و بدور از هر گونه طعنه و نیش صحبت کنند و نگذارند روز عروسی فرزندشان خراب شود.

سپردن بعضی از امور به عهده والدین هر طرف یک راه کار

در روز عروسی کار بسیار است و افراد مسئولیت پذیر اندک. پس بهتر است برای این که کمی از استرس این روز کم کنیم و هم در انجام کارها یک همکار بیابیم بهتر است بعضی از مسئولیت ها را بر عهده والدین عروس و داماد بگذاریم تا نگرانی این روز را برای آنها کم کند. مثلا می توانیم از والدین عروس بخواهیم که هدایای مهمانان را دریافت کنند و یا این که به مهمان خوش آمد بگویند. این کار حس خوبی در والدین ایجاد می کند و هم استرس آن ها را کم می کند. این کار ها اگر چه کوچک به نظر می رسند اما از وظایف عروس و داماد در این روز کمتر می کند. و از خستگی بعد از مراسم آنها می کاهد.

والدین عروس و داماد

والدین عروس و داماد

لحن درست گفتار یک رفتار مناسب والدین عروس و داماد

در یک عروسی لحن گفتار والدین بسیار مهم است. والدین در روز عروسی به علت مشغله بسیار و دل نگرانی بسیار زود رنج و آسیب پذیر می شوند. در این روز یک کلمه حرف نابجا می تواند یک آشوب به پا کند. بهتر است والدین عروس و داماد در این روز سعی کنند که کمتر از یکدیگر کینه به دل بگیرند و سخنان یکدیگر را حمل بر بی ادبی و بی احترامی به هم تلقی نکنند. رفتار مناسب والدین عروس و داماد در این روز باعث می شود. یک عمر این زوج در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی کنند و با یاد آوری خاطرات این روز لبخند شادی بر لب آنها بنشیند. نه این که هر بار با به یاد آوردن خاطره این روز از هم به خاطر سخنان کنایه ای والدین ناراحت شوند و خاطره این روز هم آن ها را دلگیر کند. در این صورت حتما روز عروسی هر فردی خاطره انگیز ترین روز زندگی او خواهد بود.  

خانواده عروس و داماد

خانواده عروس و داماد

دیدگاه ها
0
User
Mersad

1398/07/08

واقعا مطالبتون فوق العادس. برای برگذاری مراسمات خیلی کمکمون می کنه.
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی