مردم دنیا در تشریفات عروسی چه جواهراتی استفاده می کنند
1398/07/30 | تعداد نظرات :0
مردم دنیا در تشریفات عروسی چه جواهراتی استفاده می کنند

مردم دنیا در عروسی های خود از چه جواهراتی استفاده می کنند؟

یکی از مهمترین کارهایی که مردم دنیا برای تشریفات عروسی انجام می دهند استفاده از جواهرات متنوع می باشد که عموما انتخاب رنگ، مدل و حجم جواهرات به قومیت، سنن خانوادگی و فرهنگ هر فردی بستگی دارد. برخی از افراد تمایل دارند شکوه خود را با استفاده از جواهرات سنگین جلوه دهند و برخی دیگر خود را تنها با جواهرات شیک و سبک نمایان می کنند.

انواع جواهرات در تشریفات عروسی

معمولا در تشریفات عروسی جواهراتی نظیر پابند، النگو، سینه ریز، گوشواره، گردنبند و دستبند مورد استفاده قرار می گیرد. البته در تعیین جنس هر یک از این جواهرات شرایط مالی فرد تاثیر بسیار زیادی دارد. در کشورهای مسلمان نشین و سایر کشورهای آسیای غربی به علت اعتقادات مذهبی  استفاده از طلا رواج بیشتری دارد. از این رو در این نقاط دنیا عروس خانم ها و دیگر افراد تمایل دارند از طلا استفاده کنند. امروزه طلای سفید طرفداران خاصی را به سمت خود جذب نموده است. در کشورهای اروپایی و غربی علاوه بر طلا فلزاتی مانند پلاتین و جواهراتی مانند الماس و یاقوت توانسته به خوبی خود را در تشریفات عروسی جای دهند.

ست جواهر عروس

تشریفات عروسی همراه با جواهرات عروسی

به طور کلی می توان بیان کرد که در کشورهای آسیایی مردم بیشتر از هر نقطه ی دیگری علاقمند استفاده از جواهرات سنگین و طلاهای متنوع هستند. اما در کشورهای اروپایی عروس خانم ها و دیگر زنان مجلس استفاده از یک حلقه ی ساده و نهایتا یک گردنبند نازک و سبک را می پسندند. جالب است بدانید در میان مردم دنیا کشور هند علاقه ی عجیبی به جواهرات و طلا دارند. عروس خانم ها دستبندهای بزرگی داشته و گردنبندهای پر حجمی را به خود آویزان می کنند که البته سنگینی و نوع جواهرات عروسی در تشریفات عروسی کشور هند متناسب با توان مالی پدر عروس است. در آسیای شرقی مانند کشور چین با توجه به پیشرفت های زیادی که طی سال های اخیر داشته اند اما مردم آنجا به آداب و رسوم خود پایبند بوده و گاهی اوقات در تشریفات عروسی گل سر و تاج هایی از جواهرات و طلا استفاده می کنند و به شکوه و عظمت مجلس می افزایند.

جواهرات عروسی

زیباترین جواهرات عروسی

طلا و جواهرات همانند سایر اجناس و اقلام دیگر هر روزه در حال تغییر بوده و سازندگان طلا و جواهرات سعی دارند روزانه مدل های جدید، شیک و گاهی اوقات عجیب و غریب را روانه بازار کنند. لذا سازندگان جواهرات تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با استفاده از طراحان هنرمند و خوش سلیقه جواهراتی را تولید کنند که بتوانند سهم بیشتری از بازار طلا و جواهرات را از آن خود گردانند. امروزه اغلب مردم به سمت مدل هایی سوق یافته اند که تراشکاری زیادی در طلا به کار رفته و سنگ های گران قیمتی به رنگ های مختلف لا به لای طلا استفاده شده است. گاها در برخی نمونه مدل ها به کار بردن چندین سنگ که از نظر اندازه و رنگ با یکدیگر هارمونی نداشته باشند می تواند در نوع خود بی نظیر  و بدیع باشد.

بهترین جواهرات برای عروس

بهترین جواهرات عروسی در مجالس

در واقع می توان گفت جواهرات نوعی زینت خانم ها به حساب می آید که انتخاب  نمونه های مختلفی از طلا و جواهرات همانند هر مقوله دیگری کاملا سلیقه ای و شخصی می باشد. اگر چه در هر ماه و هر روزی ممکن است مدل های جدیدی وارد بازار گردد اما اینکه چه مدل هایی می توانند بهترین نوع طلا و جواهرات باشند تنها به توان مالی خریدار بستگی دارد. البته در برخی از نقاط دنیا مردم در تعیین عیار طلا و جواهرات بسیار توجه کرده و تمایل دارند طلاهای عیار بالا استفاده نمایند. در برخی از فرهنگ ها تنها به کار بردن تعدادی از سنگ ها و جواهرات مرسوم بوده و همراه با فلفسه ای تاریخی می باشد. برخی از ملیت ها استفاده از طلا و جواهرات را ارزش و اعتبار دانسته و هر چقدر طلا و جواهرات سنگین تر باشند ارزش خانوادگی بالاتر به حساب می آید.

دیدگاه ها
0
ثبت دیدگاه
برچسب ها
آخرین پست ها
تبلیغات متنی