درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم
درخواست قیمت منو

باغ عروسی چه امکاناتی را برای میهمانان فراهم می کند؟

امکانات باغ عروسی

سبک میهمانی ها و مجالسی که برای عروسی برگزار می شوند، از گذشته تاکنون تغییرات زیادی را تجربه کردند. از سبک و نوع میهمانی عروسی تا مکان برگزاری آن همگی دستخوش تحولات گوناگونی شدند. درگذشته به دلیل بزرگ بودن خانه‌ها بیشتر عروسی ها در منزل و حیاط خانه برگزار می‌شد. امروزه به دلیل تغییر نوع میهمانی و کم شدن فضای داخلی خانه‌ها، عروس و دامادها اقدام به برگزاری مراسم عروسی خود در باغ عروسی و یا تالار می‌کنند. که البته باید به قیمت برگزاری مراسم نیز توجه کرد زیرا قطعا قیمت باغ عروسی در تهران با قیمت باغ عروسی در کرج  متفاوت است. برگزاری مراسم ازدواج در باغ عروسی تهران و تالارهای عروسی هرکدام مزایا و معایبی به همراه دارد که در این مقاله تا حدودی با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

باغ عروسی -تشریفات ملل

چرا بهتر است مجلس عروسی خود را در باغ برگزار کنیم؟

ذات بشر طبیعت دوست است و از قرار گرفتن در محیط‌های باز که دارای انواع گیاهان و گل‌ها است، لذت می‌برد. این موضوع موجب می‌شود تا برگزاری مراسم عروسی نیز در این فضاها از جذابیت خاصی برخوردار باشد. زمانی که مراسم ازدواج در باغ برگزار می شود، دست دیزاینرها برای طراحی و گل آرایی بازتر است. آن‌ها می توانند با استفاده از رنگ‌ها و المان‌های موجود در طبیعت زیبا ترین مناظر ممکن را برای میهمانان شما ایجاد کنند. همچنین، این نماها در عکس های عروسی زیبایی فوق‌العاده ای پیدا می‌کنند.

باغ‌های عروسی چه امکاناتی دارند؟

امکانات مختلفی در باغ‌های عروسی به منظور برگزاری هرچه بهتر یک مراسم ازدواج ارائه می‌شوند. این امکانات با توجه به هزینه‌های پرداختی برای کرایه باغ و امکانات آن متفاوت است. هرچه آیتم‌های رفاهی و تشریفاتی بیشتری در باغ عروسی وجود داشته باشد، به طبع هزینه های کرایه آن هم بالاتر می‌رود.

مهم ترین نکته‌ای که در مورد باغ عروسی باید به آن توجه کرد، ظرفیت محل است. تعداد میهمانان یک مجلس عروسی با ظرفیتی که مدیران باغ در نظر گرفته‌اند باید تناسب داشته باشد. اگر این تعداد بیش از ظرفیت باغ باشد، کیفیت خدمات رسانی در مجلس به دلیل ازدحام پایین می‌آید و اگر باغ عروسی بزرگ‌تر باشد، هزینه‌های اضافی به عروس و داماد تحمیل می‌کند.

مسئله بعدی تناسب فضای پارکینگ با تعداد میهمانان است. به دلیل ازدحام و شلوغی در محل‌های اطراف باغ و برگزار شدن چندین مراسم در یک زمان، در نظر گرفتن فضای مناسب پارکینگ برای میهمانان در کیفیت خدمات رسانی باغ تأثیر بسزایی دارد.

مسئله بعدی کیفیت نورپردازی و روشنایی باغ است که البته با توجه به هزینه ها در باغ های متفاوت فرق دارد.

گروه‌های موسیقی از آپشن هایی است که معمولاً باغ های عروسی آن‌ها را ارائه می‌کنند. این گروه‌ها نیز با توجه به سلیقه عروس و داماد و بودجه آن‌ها متفاوت است.

یکی از آیتم‌هایی که به زیبا کردن فضای عروسی شما کمک شایانی می‌کند، گل‌آرایی است. با استفاده از تکنیک‌های روز در زمینه گل‌آرایی و صرف هزینه های منطقی در این راستا می‌توان کیفیت مراسم ازدواج را تا حدود زیادی ارتقا داد.

سرویس های بهداشتی و رختکن‌ها به منظور راحتی و آسایش میهمانان نیز از جمله امکاناتی است که در اجاره باغ عروسی نباید از آن غافل شد.

آیتم‌های دیگری از جمله آتش بازی، رقص نور، استیج، سالن مجزا، بارهای نوشیدنی و سفره‌خانه ها،اجاره کالسکه عروس و… وجود دارند که با توجه به هزینه‌های صرف شده از سوی عروس و داماد کیفیت های متفاوتی نیز دارند.

چگونه می‌توان از امکانات باغ‌های عروسی بیشترین استفاده را کرد؟

با توجه به این‌که عامل محدود کننده در امکانات استفاده شده در بسیاری از مراسم‌های ازدواج بحث هزینه است، استفاده منطقی و هوشمندانه از باغ های عروسی می تواند در بالا رفتن کیفیت مجلس عروسی کمک شایانی کند.

توجه به نکاتی که در قسمت‌های قبل گفته شد، تا حدود زیادی کمک می کند تا استفاده‌های بهینه تری از امکانات باغ های عروسی صورت بگیرد.

همچنین، استفاده از باغ عروسی در فصولی که مشتری کمتری برای برگزاری مجالس وجود دارد کمک می کند تا با کم کردن هزینه‌های اجاره باغ، عروس و داماد بتوانند از امکانات تشریفات مجالس و خدمات مجالس بیشتری استفاده نمایند.

تشریفات ملل با سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری مراسم عروسی و تشریفات مجالس، شب زیبا و به یادماندنی را برای عروس و دامادهای عزیز رقم می‌زند. این مجموعه با داشتن باغ‌های متنوع با ظرفیت‌های گوناگون توانایی برگزاری هر نوع میهمانی را به بهترین شکل دارد.

گردآوری: تشریفات عروسی ملل

مقالات مشابه

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

آیا به دنبال یک سالن عقد شیک یا سالن عقد لاکچری در تهران هستید؟ امروز به بررسی یکی از بهترین، لوکس ترین و لاکچری ترین عمارت عقد تهران خواهیم رفت اما قبل از آن باید به بررسی معنای لغوی لوکس...
انواع خدمات تشریفات عروسی

انواع خدمات تشریفات عروسی

استفاده از خدمات مرتبط با مراسم‌ها و جشن‌ها اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی، میزبان جشن‌ها، مراسم‌ها، سمینارها و همایش‌های متنوع باشید. در ابتدا، خدمات مجالس معمولاً تنها برای...
تشریفات تولد تهران

ایده‌ های برای برگزاری یک جشن تولد فراموش نشدنی

تولد هر فرد، یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی او است. به همین دلیل، برگزاری یک جشن تولد باشکوه و خاطره‌انگیز برای این روز، بسیار مهم است. تشریفات ملل، یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مجالس تولد در تهران است. این...
اجاره روف گاردن در تهران

اجاره روف گاردن در تهران

برای اجاره روف گاردن در تهران ابتدا باید نوع مراسمی که میخواهید در روف گاردن برگزار کنید را مشخص کنید ( بله برون، عقد، عروسی، تولد، مهمانی خانوادگی و..) سپس منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید ( شرق، غرب،...