درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم
درخواست قیمت منو

تشریفات عروسی امکانات و هزینه‌های آن

تشریفات عروسی هزینه

مراسم جشن عروسی خاص‌ترین و به یاد ماندنی‌ترین مراسمی است که برای شروع رسمی رابطه بین دو خانوادهٔ عروس و داماد برگزار می‌شود.

برای برگزاری یک جشن خاص باید به تشریفات عروسی توجه ویژه ای نمود. به دلیل اینکه این مراسم به نوعی شروع یک زندگی تازه برای دو نفر میباشد، اکثر عروس و دامادها حساسیت خیلی زیادی روی تمام جزییات تشریفات عروسی و برگزاری مراسم دارند.

تشریفات عروسی شامل محل برگزاری مراسم در تالار یا باغ، منوی غذا، نوشیدنی، شیرینی، میوه، فیلمبرداری و عکاسی، موزیک و ارکستر، تزیینات اطاق عقد و عروسی، ماشین عروس و تزیین آن، کارت عروسی، لباس عروس، آرایشگاه عروس و داماد و … می‌باشد.

در انتخاب موسسه تشریفات عروسی باید دقت زیادی کنیم تا بتوانیم موسسه ای بیابیم که از لحاظ سلیقه و امکانات مطابق با آنچه که ما میخواهیم باشد و بتواند خواسته ها و توقعات ما را برآورده نموده و به تعهدات خود پایبند باشد و در زمینه ارایه خدمات خوشنام باشد تا ما با سپردن کار به یک گروه متخصص در این زمینه از برگزاری مراسم عروسی خیالمان راحت باشد.

با ما همراه باشید تا با این مقوله و جزییات آن آشنا شوید.

تشریفات عروسی و هزینه های آن:

وجود تشریفات عروسی و هر چه زیباتر و بی نقص تربرگزار شدن آن، این شب رویایی را برای خانواده عروس و داماد و تمامی مدعوین بسیار خاطره انگیز مینماید. برای برگزاری یک جشن عروسی خاطره انگیز و خاص باید تشریفات مجالس عروسی را به طور دقیق مورد بررسی قرار داد و با بررسی قیمتها و خدمات و مقایسه آنها با هم بهترین تصمیم را گرفته و مناسب ترین انتخاب را اتخاذ کرد.

کیفیت جشن عروسی می‌تواند متفاوت باشد و این بستگی به سلیقهٔ برگزار کنندگان مراسم و انتخاب محل برگزاری آن در مکان مورد نظر دارد. به طور کلی تشریفات عروسی شامل منوی غذایی، شربت، شیرینی، میوه، فیلمبرداری، ارکستر ، فضای خاص، تزئین مجلل سالن، رقص نور و … می‌باشد.

چیدمان میزآرایی مراسم شام تشریفات عروسی

در هنگام انتخاب سالن عروسی و بستن قرارداد باید بدانید که از برگزاری جشن عروسی خود چه انتظاراتی دارید و چه مواردی برای شما حایز اهمیت بوده و در اولویت شما قرار دارند  تا به ترتیب با توجه به میزان بودجه بتوانید از امکانات و تشریفات موجود برای عروسی استفاده کنید.

هر کدام از این امکانات و تشریفات عروسی به مجلل شدن عروسی کمک زیادی می‌نماید. کلیه تشریفات عروسی و جزییات آن در جای خود اهمیت زیادی دارند و باید بسته به میزان بودجه و اولویت هایمان برای مراسم، سعی در انتخاب با کیفیت‌ترین آنها بنماییم.

انتخاب تشریفات عروسی مناسب

مهم‌ترین نکته ای که در انتخاب تشریفات عروسی وجود دارد، بحث بودجه و تعداد مهمانانی است که قصد دعوت از آن ها را در مجلس خود دارید. برای مثال بعضی خانواده های برگزارکننده مراسم عروسی تمایل دارن که کمتر از 100 نفر را به مجلس خود دعوت کنند و برخی دیگر با توجه به بودجه و امکانات خود مدعوینشان بیش از 1000 نفر میباشد.

بسته به اینکه مهمانان شما چند نفر هستند و فرهنگ خانواده ها به چه صورت است و اینکه مایل به استفاده از چه خدمات و امکاناتی در مجلس عروسی خود هستند باید جزییات تشریفات عروسی خود را انتخاب نمود. مهمترین بخشهای مراسم عروسی که فاکتورهای اصلی در پذیرایی از مهمانان میباشد عبارتند از: شام، شیرینی، میوه، فیلمبرداری و موزیک .

به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم که از بهترین امکانات و خدمات و تشریفات در حد بودجه خود استفاده کنید تا جشن شما هر چه زیباتر، با شکوه تر و به یادماندنی تر برگزار گردد.

جایگاه عروس و داماد تشریفات ملل

ویژگی‌های یک تالار عروسی یا باغ عروسی خوب کدام است؟

ابتدا به ساکن باید به موضوع مهم ظرفیت تالار یا باغ عروسی توجه کنیم. ما باید در جستجوی تالاری باشیم که متناسب با نیاز ما و تعداد مهمانان ما باشد. معمولا تالار های بزرگ محدودیت های حداقل مهمانان را اعمال میکنند که قطعا لازم است به آن توجه شود.

در صورتی که به این مساله توجه ننماییم و سالنی متناسب با تعداد مدعوین ننماییم ممکن است در روز عروسی با صحنه خوبی روبرو نشویم. مثلا یا با سالنی بزرگ و خالی مواجه میشویم که بسیار نا خوشایند خواهد بود یا فضای برگزاری مراسم تنگ و کوچک باشد که این نیز اصلا مناسب نیست.

بودجه عروسی:

نکته حایز اهمیت در اینجا بودجه ای است که ما تصمیم داریم تا برای برگزاری مراسم عروسی هزینه نماییم.  متناسب با بودجه ای که برای تشریفات مراسم عروسی در نظر گرفته ایم میتوانیم خدمات و تشریفات خود را انتخاب نموده و به برنامه ریزی  برای شب عروسی بپردازیم و این کار را میتوانیم با انجام مشاوره با موسسات تشریفات عروسی با توجه به میزان بودجه خود، انجام دهیم.

توجه به میزان بودجه و جزییاتی که در نظر داریم در مراسم خود، از آنها استفاده کنیم بسیار حایز اهمیت است زیرا در غیر اینصورت ممکن است بابت پرداخت هزینه مراسم به مشکل خورده و نتوانیم به تعهدات خود عمل نماییم.

بودجه عروسی
بحث بعدی بودجه مناسب است. در صورتی که بودجه معینی برای جشن عروسی کنار گذاشته اید در همان اندازه به دنبال تالار بگردید. صرف هزینه های نا متقارن برای ابعاد مختلف جشن عروسی باعث بروز نابسامانی ها در مراسم جشن عروسی شما می گردد.

هزینهٔ تشریفات عروسی

همانطور که گفتیم بحث هزینه عروسی و بودجه از مهم‌ترین موضوعاتی است که در برگزاری یک جشن عروسی باید به آن توجه داشت. در حالیکه عروس، داماد و خانواده‌هایشان سعی دارند با هزینه‌های متناسب و به جا بهترین و با کیفیت‌ترین جشن را برگزار نمایند، این هزینه ها برای هر مراسم بسته به نوع خدمات و امکاناتی که به موسسه تشریفات عروسی مورد نظرمان سفارش میدهیم متفاوت است.

خدمات و امکاناتی که در مراسم عروسی ثابت بوده و قابل حذف نیستند عبارتند از: هزینه ورودی سالن (تالار یا باغ)  که ثابت است و هزینه آن به تعداد مهمانان و مدعوین هیچ ارتباطی ندارد. هزینهٔ غذا و پذیرایی (نوشیدنی، میوه و پیش غذا و …) که در تالارها به ازای هر نفر و با توجه به منوی سفارشی مورد محاسبه قرار می‌گیرد، هزینهٔ فیلمبرداری از مراسم عروسی.

هزینه های دیگری که برای هر مراسم عروسی از طرف موسسات تشریفات عروسی در نظر گرفته میشود علاوه بر موارد ذکر شده در بالا شامل موارد بسیار دیگری نیز میباشد. این هزینه ها عبارتند از: هزینهٔ گروه موزیک، ارکستر و سرگرمی که بسته به تنوعی که در آپشن های گرههای موسیقی و ارکستر وجود دارد، متفاوت است. هزینه تزئینات که شامل گل آرایی، تزئیین دیوار، بادکنک آرایی و … می‌باشد، بسته به سفارش برگزار کنندگان، متفاوت میباشد.

هزینه مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه می‌گردد. به طور کلی برای هزینه یک عروسی نمی‌توان یک قیمت ثابت پیش بینی کرد و بسته به نوع خدماتی که از سوی برگزار کنندگان مراسم، سفارش داده شده میتواند متفاوت باشد.

جایگاه عروس و داماد خدمات مجالس ملل

تالار عروسی مناسب

یک تالار عروسیعروسی مناسب ویژگی‌های متفاوتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می نمائیم. اولین ویژگی یک تالار عروسی خوب ارائهٔ خدمات با کیفیت و تشریفات عروسی ویژه، نسبت به هزینه برگزار کنندگان می‌باشد.

مورد دیگری که در انتخاب تالار عروسی مؤثر است موقعیت و دسترسی شهری آن می‌باشد. محل برگزاری جشن عروسی شما باید طوری باشد که آدرس آن سر راست باشد و دسترسی مهمانان و مدعوین به آن راحت بوده و برای ایاب و ذهاب ایشان مشکلی پیش نیاید.

ترافیک امری است که بیشتر مد نظر است و سعی نمایید تالار عروسی را در جایی انتخاب کنید که ترافیک روزانه کمتری داشته باشد. ظرفیت تالار عروسی نیز بسیار حائز اهمیت است. باید تالاری را برای  عروسی انتخاب نماییم که با تعداد مهمانان ما متناسب باشد و نه بیش از اندازه بزرگ باشد و نه بیش از اندازه کوچک.

پذیرایی مراسم شام عروسی ملل

سقف تالار عروسی نیز از موارد مهم دیگری است که مورد توجه است. این سقف باید بلند باشد و حتی الامکان طراحی شده و با استفاده از نور و چراغ تزئین شده باشد. میز شام عروس و داماد، تزئین میزها، پرده ها، صندلی ها و اندازه‌شان، سرویس‌های بهداشتی، کف سالن عروسی و … از دیگر مواردی است که بسته به سلیقه و خواسته شما باید در انتخاب تالار عروسی مورد توجه قرار گیرد.

منوی غذا یکی از خدمات مهم در برگزاری مجالس و یا تشریفات عروسی است که در ادامه به آن اشاره می نمائیم.

منوی غذایی تالار عروسی

منوی غذایی از مهم‌ترین موارد برگزاری مجالس عروسی و یا تشریفات مجالس می‌باشد. بعضی از تالارهای عروسی منوی شام بسیار متنوعی دارند و در عین حال به فکر مشتریان خود بوده‌ و نهایت سعی خود را در ملاحظه حال مشتریان خود از لحاظ قیمتها کرده و سعی میکنند که بهترین کیفیت غذا را با قیمت مناسب ارایه دهند.

لازم است که برگزار کنندگان مراسم  نیاز خود را از منوی غذایی بررسی نموده و متناسب با بودجه ای که قرار است برای این مجلس هزینه کنند، این منو را تنظیم نمایند. باقالی پلو با گوشت بره، زرشک پلو با مرغ، جوجه کباب،چلو کباب، پلو سفید زعفرانی، ته چین مرغ و … از جمله غذاهایی هستند که در بیشتر تالارها برای مراسمهای عروسی سرو می‌شوند.

افراد علاوه بر انتخاب نوع غذا باید از کیفیت پخت و پز و تمیز بودن محل طبخ غذا اطمینان حاصل نمایند. معمولاً تالارهای معتبر نهایت سعی خود را در این زمینه به کار میگیرند تا در مورد کیفیت سروغذا بهترین خدمات را ارایه دهند.

جایگاه عروس و داماد در تالار عروسی ملل

سایر امکانات تالار عروسی

همانطور که گفتیم یک تالار عروسی می‌تواند امکانات بسیار متعددی داشته باشد. گل آرایی میز شام عروس و داماد، گل آرایی میزهای مهمانان، گل آرایی ورودی سالن یا باغ، شمع آرایی تمامی میزها، طراحی تابلوی امضاء، نورپردازی ورودی تشریفات، لوسترهای زیبا و بزرگ، گل آرایی جایگاه با دکور ویژه جایگاه عروس، گل آرایی کیک عروسی، گل آرایی چاقوی کیک با گل طبیعی، چیدمان مبل ها، مه مصنوعی با یخ خشک، دکور سنتی، آبشار شکلات و پیست رقص از دیگر امکاناتی است که در بعضی از تالارهای عروسی به صورت ویژه و متفاوت از سایر تالارها به صورت رقابتی ارایه می‌شود.

بسته به فرهنگ و سلیقهٔ عروس و داماد، خدماتی که به آن ها ارائه می‌شود متفاوت است و با توجه به هزینه و بودجه و برگزار کنندگان مراسم این امکانات انتخاب می‌شوند. امروزه بعضی از عروسی ها در باغ تالار برگزار می‌شود. برای برگزاری مراسم خود میتوانیم از باغ تالارها نیز در فصل گرما استفاده نماییم که میتواند فضای خیلی دل انگیزتری را ایجاد کند.

سفره عقد تشریفات عروسی ملل

رزرو وقت برای تالار عروسی

نکته بسیار مهم در عروسی ها رزرو وقت برای جشن عروسی می‌باشد.  تالارهای محبوب و معروف به دلیل با کیفیت بودن خدمات و امکاناتشان نسبت به دیگر تالارها بعضاً تا 6 ماه آینده وقتشان پر است و طبیعتاً اگر مایل به برگزاری مراسم در این گونه تالارها باشید باید خیلی زودتر اقدام نمایید تا موفق به رزرو وقت در این مکانها شوید.

اکثرا وقتهای برگزاری مراسم در روزهای  پنجشنبه، جمعه و یا روزهایی که مصادف با ایام مبارک، اعیاد و میلادها میباشد پر شده و بعضا تا 6 الی 12 ماه بعد از آن نیز رزرو شده اند. در گذشته برای تعیین روز عروسی فقط کافی بود یک تاریخ منظور گردد ولی امروزه این تالارها هستند که درانتخاب تاریخ عروسی تعیین کننده میباشند .طبیعتاً اگر کیفیت و امکانات یک تالار عروسی برای برگزاری مراسمها  مناسب باشد تقاضای بیشتری برای این تالارها وجود دارد و زودتر باید برای جشن عروسی اقدام به رزرو نمود. امروزه در بعضی از تالارهای عروسی رزرو به صورت اینترنتی نیز انجام می‌گردد.

گردآوری : تشریفات عروسی ملل

مقالات مشابه

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

آیا به دنبال یک سالن عقد شیک یا سالن عقد لاکچری در تهران هستید؟ امروز به بررسی یکی از بهترین، لوکس ترین و لاکچری ترین عمارت عقد تهران خواهیم رفت اما قبل از آن باید به بررسی معنای لغوی لوکس...
انواع خدمات تشریفات عروسی

انواع خدمات تشریفات عروسی

استفاده از خدمات مرتبط با مراسم‌ها و جشن‌ها اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی، میزبان جشن‌ها، مراسم‌ها، سمینارها و همایش‌های متنوع باشید. در ابتدا، خدمات مجالس معمولاً تنها برای...
تشریفات تولد تهران

ایده‌ های برای برگزاری یک جشن تولد فراموش نشدنی

تولد هر فرد، یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی او است. به همین دلیل، برگزاری یک جشن تولد باشکوه و خاطره‌انگیز برای این روز، بسیار مهم است. تشریفات ملل، یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مجالس تولد در تهران است. این...
اجاره روف گاردن در تهران

اجاره روف گاردن در تهران

برای اجاره روف گاردن در تهران ابتدا باید نوع مراسمی که میخواهید در روف گاردن برگزار کنید را مشخص کنید ( بله برون، عقد، عروسی، تولد، مهمانی خانوادگی و..) سپس منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید ( شرق، غرب،...