درخواست منو
تاریخ حدودی مراسم
درخواست قیمت منو

کارهایی که باید قبل از عروسی‌ انجام دهید

کارهایی که عروس و داماد باید قبل از عروسی انجام دهند

روز عروسی یکی از بهترین روزهای زندگی  هر فردی است. در این روز، همه چیز باید به طور کامل و بدون هیچ نقصی اجرا شود. پس از ماه‌ها طراحی و برنامه‌ریزی عروسی، در روزهای آخر شما ممکن است نگران شوید که چیزی را فراموش کرده باشید.

اگر تمام برنامه ریزی ها را به بهترین شکل انجام داده اید، چند روز قبل از عروسی برای استراحت و آرامش به خودتان وقت بدهید. اینکار به شما کمک خواهد کرد که در روز عروسی، بدون استرس و نگرانی از جشن خود لذت ببرید.

تیم حرفه ای و آموزش دیده خدمات مجالس و تشریفات عروسی ملل متخصص در برگزاری جشن های با شکوه عروسی، تشریفات دیپلماتیک و خوشامدگویی هستند که این جشن ها و مراسم بخش بزرگی از شکوه و زیبایی خود را مدیون انتخاب نوع گل، رنگ دسته های گل، چیدمان وگل آرایی مجلس هستند .

پس اگر در برنامه ریزی برای مراسم خود دچار مشکل هستید و دوستدارید تشریفات مراسم به بهترین شکل انجام شود ملل می تواند بهترین گزینه باشد

شب عروسی، آغاز زندگی مشترک است و با همه لحظات شیرین و تلخی که همراه خواهد داشت، شما به عنوان بازیگر اصلی زندگی، وارد این نمایش غیرقابل پیش‌بینی می‌شوید. پس با راهنمایی هایی که برای شما بعنوان کارهایی که باید قبل از عروسی انجام دهید توجه کنید

کارهایی که عروس ها باید قبل از عروسی انجام دهند

برای اینکه شما راحتر بتوانید روز عروسی را مدیریت کنید توصیه های برای شما داریم تا در این روز بدون کوچکترین نگرانی از مراسم خود لذت ببرید

خریدهای قبل از عروسی را تمام کنید

معمولاً قبل از مراسم عروسی، برای شروع زندگی مشترک عروس همراه با همسر خود روانه بازارشده و خرید های زندگی متاهلی را شروع می کنند این خریدها شامل لباس، حوله، لوازم آرایشی و بهداشتی، سرویس طلا و سایر اقلام می‌شوند که باید در بازه زمانی یک ماه قبل از عروسی به اتمام برسند.

تکمیل خریدهای عروسی باعث کاهش بار ذهنی شما می‌شود و شما می‌توانید با به پایان رساندن آخرین خریدهای باقی‌مانده در لیست برنامه‌ریزی عروسی، با انرژی بیشتری به استقبال مراسم شاد و باشکوه خود بروید.

خریدهای قبل از عروسی را تمام کنید

دکور و چیدمان منزل نو را تمام کنید

تمام کردن چیدمان خانه عروس و داماد قبل از عروسی، یک ضرورت مهم است. درست قبل از شروع زندگی مشترک، مرتب کردن و آماده سازی خانه برای زندگی جدید از اهمیت بالایی برخوردار است. چیدمان مناسب خانه، به عروس و داماد امکان می‌دهد تا با آرامش و راحتی به استقبال مراسم بروند

همچنین بخوانید : اولین قدم برای برگزاری مراسم عروسی چیست ؟

پیشگیری از بیماری های مختلف

پیشگیری از بیماری‌های مختلف برای عروس قبل از مراسم عروسی، بسیار حائز اهمیت است. در این مرحله مهم زندگی، حفظ سلامتی عروس از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماری‌ها می‌توانند علاوه بر تاثیرات فیزیکی، بر روحیه و استقبال از روز عروسی نیز تأثیرگذار باشند. بنابراین، مراقبت از سلامت قبل از عروسی امری بسیار حیاتی است.

لباس عروس را پرو کنید

تصور این وضعیت که روز عروسی است و شما در آرایشگاه حضور دارید آرایش و میکاپ شما به پایان رسیده و داماد و گروه فیلمبرداری در جلوی در سالن زیبایی حاضر هستند. زمان پوشیدن لباس عروس فرا رسیده است. شما لباس را به تن می‌کنید، اما… اما زیپ لباس بسته نمی‌شود!

فاجعه اس! بنابراین، لطفاً پرو نهایی لباس را به جدیت بگیرید و حتماً یک ماه قبل از مراسم عروسی و یک هفته قبل از جشن عروسی، لباس را پرو کنید. این کار مهم به شما اطمینان می‌دهد که لباس به درستی و بدون هیچ نقصی برای روز مهمتان آماده شده است. حتی اگر مشکل کوچکی وجود داشته باشد، می‌توانید به موقع تصحیحش کنید و از روز عروسی با اطمینان و آرامش بیشتری لذت ببرید.

لباس عروس را پرو کنید

ایجاد تغییرات ظاهری ممنوع

حتی اگر آرایشگرتان یکی از بهترین‌هاست، در هفته‌های آخر تا جشن عروسی، بهتر است تغییرات زیادی در ظاهر خود ایجاد نکنید. این موارد می‌توانند شامل کوتاه کردن مو، رنگ کردن مو به رنگ‌های جدید، تغییر در طرح و شکلی از ابروها یا هر تغییر دیگری در ظاهرتان باشند.

دلیل این توصیه این است تغییرات غیرمنتظره و زیاد در آخرین لحظه ممکن است باعث ناهماهنگی و عدم رضایتی شما و آرایشگرتان شود.

از مدل آرایش و میکاپ عروس دلخواهتان عکس بگیرید

آرایشگر شما، باید بداند شما چه سبکی از آرایش عروس را می‌پسندید. حتما چند عکس از مدل‌های میکاپ و آرایش مورد علاقه را در گوشی همراهتان ذخیره کنید و به آرایشگر خود نشان دهید.

در ادامه برخی از نکات مهم را بصورت لیستی معرفی می کنیم

 • سلامتی خودتان را حفظ کنید و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید
 • رژیم غذایی سالم را رعایت کنید
 • اگر شاغل هستید سعی کنید از دو سه روز قبل از عروسی مرخصی بگیرید تا بتوانید کمی استراحت کنید.
 • ماساژ یکی دیگر از راه های آرام شدن اعصاب است حتما استفاده کنید
 • حتما شب قبل از عروسی سعی کنید خواب خوبی داشته باشید
 • مشورت کردن با افراد بزرگ خانواده برای موارد مهم
 • تهیه لیست کارهایی که اولویت دارند می تواند در مواقع ضروری کمک کند

کارهاییکه عروس باید یک هفته قبل از عروسی انجام دهد

توصیه‌هایی به  داماد‌ها که قبل از عروسی باید رعایت کنند

داماد ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند و آنها نیز باید نکاتی را قبل از مراسم رعایت کنند که در ادامه به برخی از این موارد اشاره می کنیم

نظارت بر امور مراسم

سعی کنید بعد از انتخاب مکان برگزاری جشن عروسی، حتماً نظارتی بر متصدیان جشن داشته باشید. این مهم است که به آنها اعتماد کنید، اما حواستان باشد که همه کارها با کیفیت بالا و بدون هیچ کم و کاستی انجام شوند.

اطمینان حاصل کنید که متصدیان جشن توانایی و تجربه لازم را برای برگزاری یک جشن عروسی فوق‌العاده دارند و به اصول و معیارهای کیفیت دقت می‌کنند.

نظارت بر مراسم توسط داماد

تمام احتمالات مراسم را در نظر بگیرید

برای اینکه مطمئن شوید جشن عروسی مطابق با سلیقه شما برگزار می شود، مهم است تمام جوانب و احتمالات را در نظر بگیرید. و این نکته را باید مدنظر قرار دهید که ممکن است تمام برنامه ریزی های شما مطبق با خواسته های شما پیش نرود.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید جشن عروسی خود را در فضای باز در فصل پاییز برگزار کنید، حتماً باید از شرایط آب و هوایی روز جشن خود اطمینان حاصل کنید و اطلاعات کاملی در این مورد به دست آورید.

از افرادی که مسئولیت پذیری و دلسوزی بیشتری دارند کمک بگیرید

یکی از مواردی که قبل از عروسی باید انجام دهید، استفاده و کمک از افرادی است که دارای مسئولیت پذیری بالا هستند و به شما علاقه‌مندند.

تلاش کنید از دوستان و اقوامی که این خصوصیت‌ها را دارند برای کمک و انجام کارهای مرتبط با جشن عروسی خود استفاده کنید. انتخاب افرادی که این ویژگی‌ها را دارند، به شما اطمینان می‌دهد که در انجام امور مربوط به جشن عروسی خود دلسوزی و مسئولیت‌پذیری خواهند داشت.

آنها می‌توانند به شما در ترتیب و برگزاری جشن کمک کنند و باری از شانه‌های شما بردارند.

کارت‌ های عروسی را پخش کنید

یکی دو هفته قبل از عروسی، زمان مناسبی است برای پخش کارت‌های عروسی. بهترین کار این است که آنها را هر چه سریعتر پخش کنید. با این کار، شما زمان کافی برای تعیین جایگزین برای میهمانانی که نمی‌توانند به مراسم حضور داشته باشند، خواهید داشت.

همیشه تعداد کارت‌های عروسی را بیشتر از تعداد میهمانان اصلی در نظر بگیرید تا برای لیست اولویت دوم، کارت عروسی کافی وجود داشته باشد.

پخش کارت عروسی قبل از مراسم

در ادامه به مواردی دیگرکه قبل از عروسی باید رعایت کنید می پردازیم

 • از زیبایی دندان‌ها غافل نشوید
 • به سلامتی پوست خود اهمیت بدهید
 • تهیه کردن لیست مربوط به خدماتی که مدنظرتان است
 • از انجام کارهای دقیقه نودی و بدون هماهنگی با عروس خانم تغییرات ظاهری، جدا پرهیز کنید.
 • سعی کنید ظاهری آراسته اما مردانه و جدی داشته باشید
 • برای انجام کار‌ها، کمی زود‌تر از خانه خارج شوید
 • صبر و حوصله داشته باشید و خوش اخلاق باشید

مقالات مشابه

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

عمارت ملل; سالن عقد شیک و لاکچری در تهران

آیا به دنبال یک سالن عقد شیک یا سالن عقد لاکچری در تهران هستید؟ امروز به بررسی یکی از بهترین، لوکس ترین و لاکچری ترین عمارت عقد تهران خواهیم رفت اما قبل از آن باید به بررسی معنای لغوی لوکس...
انواع خدمات تشریفات عروسی

انواع خدمات تشریفات عروسی

استفاده از خدمات مرتبط با مراسم‌ها و جشن‌ها اکنون به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی و بدون هیچ گونه نگرانی و استرسی، میزبان جشن‌ها، مراسم‌ها، سمینارها و همایش‌های متنوع باشید. در ابتدا، خدمات مجالس معمولاً تنها برای...
تشریفات تولد تهران

ایده‌ های برای برگزاری یک جشن تولد فراموش نشدنی

تولد هر فرد، یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی او است. به همین دلیل، برگزاری یک جشن تولد باشکوه و خاطره‌انگیز برای این روز، بسیار مهم است. تشریفات ملل، یکی از بهترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مجالس تولد در تهران است. این...
اجاره روف گاردن در تهران

اجاره روف گاردن در تهران

برای اجاره روف گاردن در تهران ابتدا باید نوع مراسمی که میخواهید در روف گاردن برگزار کنید را مشخص کنید ( بله برون، عقد، عروسی، تولد، مهمانی خانوادگی و..) سپس منطقه مورد نظر خود را انتخاب کنید ( شرق، غرب،...